Sezon 1

1×01 Pilot

Wieloletnia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę z powodu śmierci kolegi z Remizy 51. Matt Casey (Jesse Spencer) i Kelly Severide (Taylor Kinney) obwiniają się nawzajem o spowodowanie śmiertelnego wypadku Andrew Dardena. Sanitariuszka Gabriela Dawson (Monica Raymund) ryzykuje karierę, by ratować małą dziewczynkę. Matt próbuje na nowo ułożyć sobie życie po rozstaniu z narzeczoną- Hallie (Terri Reeves). Podczas jednej z akcji, podwładny porucznika Casey’a- Christopher Herrmann (David Eigenberg) zostaje ranny. Do ekipy dołącza nowy stażysta- Peter Mills (Charlie Barnett).

1×02 Mon Amur

Uwięziony pod gruzami mężczyzna prosi Kelly’ego o przekazanie wiadomości żonie. W remizie pojawia się Nicki, która ma zajmować się listą płac. Dziewczyna wydaje się być zainteresowana Kellym. Ekipa Wozu próbuje poznać pochodzenie ich herbu.

1×03 Professional Courtesy

Strażacy jadą na wezwanie do wypadku samochodowego, który został spowodowany przez syna detektywa Voighta (Jason Beghe). Casey chce, żeby prawda wyszła na jaw, bez względu na konsekwencje. Peter chce zrezygnować z pracy w rodzinnej restauracji, mimo protestów matki.

1×04 One Minute

W pożarze magazynu ginie bezdomny. Peter sądzi, że mógłby go uratować, gdyby komendant Boden (Eamonn Walker) dał mu kilka minut więcej na akcję ratunkową. Detektyw Voight nadal robi wszystko, aby Casey zmienił raport z wypadku. Częste wezwania do pożarów u pewnej staruszki powodują podejrzliwość Kelly’ego.

1×05 Hanging On

Problemy z ramieniem zmuszają Kelly’ego do sięgnięcia po środki ostateczne. Gabby ponownie ryzykuje zawieszenie działając niezgodnie z procedurą. Matt, mimo protestów Bodena i Hallie postanawia walczyć przeciwko Voightowi.

1×06 Rear View Mirror

Gabriela przygotowuje się do przesłuchania w sprawie zawieszenia, Casey do zeznań pod przysięgą.  Kiedy staje się oczywistym, że Voight zrobi absolutnie wszystko, by chronić syna, życie Matta i Hallie może być zagrożone. Jedyna nadzieja w bracie Gabrieli- detektywie Antonio Dawson (Jon Seda).

1×07  Two Families

Święto Dziękczynienia w Remizie daje się wszystkim we znaki: pożar fabryki metamfetaminy, spalony indyk, wypadek samochodowy i była dziewczyna Leslie Shay (Lauren German) na karku. Kelly może wpaść w poważne tarapaty przez test na narkotyki.

1×08 Leaving the Station

Peter chce zrezygnować z pracy. Gabby ponownie ryzykuje karierę oskarżając matkę o podtruwanie córeczki. Shay ma wątpliwą przyjemność poznania męża Clarice (Shiri Appleby). Mouch (Christian Stolte) musi się zmierzyć z duchami przezszłości.

1×09 It Ain’t Easy

Vargas nie umie pogodzić się z tym, że jego kariera jako strażaka dobiegła końca. Boden próbuje dowiedzieć się czegoś od Erniego na temat podpaleń śmietników. Matt i Gabby umawiają się na pierwszą randkę.

1×10 Merry Christmas, Etc.

Strażacy zostają oskarżeni o kradzież diamentowego naszyjnika z miejsca pożaru. Dochodzenie prowadzi stary rywal Matta. Shay i Dawson są przesłuchiwane w sprawie zaginionych leków z wyposażenia karetki. Przez wypadek podczas akcji życie jednego z pracowników remizy 51 jest zagrożone.

1×11 God Has Spoken

Cruz (Joe Minoso) nie mogąc poradzić sobie z wyrzutami sumienia przyznaje się Mattowi do skazania człowieka na śmierć. Kelly, załamany stanem zdrowia Shay decyduje się poprosić Dawson o pomoc.

1×12 Under the Knife

Casey próbuje poradzić sobie z rodzinnymi problemami. Kelly w końcu decyduje się na rozmowę z komendantem i na podejmuje decyzję w sprawie operacji. Dawson niosąc pomoc, ponownie ryzykuje karierę.

1×13 Warm and Dead

W pożarze, spowodowanym przez nastolatka ginie człowiek. Kelly spotyka się ze swoim ojcem- Bennym (Treat Williams). Otis (Yuri Sardarov) ma możliwość awansu w najspokojniejszej remizie w mieście.

1×14 A Little Taste

Kelly wraca do służby. W remizie czeka go spotkanie z bratem byłej narzeczonej. Otis, Gabby i Hermmann postanawiają kupić bar. Matka Casey’a wychodzi na wolność. Casey przypadkiem dowiaduje się o nowym chłopaku Gabby. Antonio próbuje rozbić gang handlarzy narkotyków.

1×15 Nazdarovya!

Gabriela aby pomoc bratu decyduje się skontaktować ze starym wrogiem, ryzykuje tym przyjaźń jej i Casey’a. Shay i Clarice zaczynają walkę z Danielem o opiekę nad dzieckiem. Severide znajduje byłą narzeczoną, Casey próbuje dowiedzieć się od matki prawdy o ojcu.

1×16  Viral

Druzgocące poczucie winy powoduje, że Cruz staje sie nadgorliwy w pracy, przez to jeden ze strażaków omal nie traci życia. Otis, Herrmann i Gabby znajdują w barze ukryty skarb. Casey i Christie (Nicole Forester) zastanawiają się co zrobić z lekkomyślną matką. Podczas ratowania życia człowiekowi Shay wystawia się na zarażenie śmiertelną chorobą, co może skomplikować otrzymanie pełnej opieki nad synem Clarice.

1×17 Better to Lie

Po rozstaniu z Clarice Shay decyduje się na dziecko. Gabby, Herrmann i Otis szukają właściciela znalezionego w barze pudełka. Mills powstrzymuje człowieka od popełnienia samobójstwa. Dawson przypadkiem słyszy jak Benny Severide wyjawia prawdę o ojcu Petera.

1×18 Fireworks

Peter chce dowiedzieć się więcej o śmierci ojca od Benny’ego. Boden prosi Gabby o zachowanie tajemnicy. Po tym, jak Shay dowiaduje się więcej na temat dawców nasienia, postanawia spróbować innej metody. Heather wprasza się do Matta na kolację.

1×19 A Coffin That Small

Kelly wyciąga pochopne wnioski, gdy widzi jak Heather wychodzi z domu Matta. Shay nie mogąc pozwolić sobie na sztuczne zapłodnienie decyduje się na dość zaskakujące jak na nią wyjście. W pobliżu remizy wybucha strzelanina. Herrmann odnawia kontakty rodzinne.

1×20 Ambition

Casey wścieka się na Petera i zaniedbuje swoje obowiązki spędzając większość czasu z członkami Ekipy Ratunkowej, ale Peter uważa, że Matt jest zazdrosny o niego i Gabby. Shay i Severide wdają się w poważną kłótnie, co stawia pod znakiem zapytania ich przyszłość jako rodziców. Nowa stażystka Tara Little (Brooke Nevin) sprowadza na remizę poważne kłopoty. Wraca ktoś z przeszłości Matta.

1×21 Retaliation Hit

Severide zostaje oskarżony o molestowanie seksualne. Mills zbiera pochwały za udana akcję, co powoduje zazdrość Hadley’a (William Smillie). Shay i Dawson zamiast ratować poszkodowanego musza zmierzyć się najpierw z mało sympatycznym, domowym pupilem. Jeden ze strażaków żegna się z remizą.

1×22 Leaders Lead

Severide szuka sposobu na oczyszczenie się z zarzutów. Wygląda na to, że Casey w końcu zaczyna być szczęśliwy w życiu osobistym. Gabby stoi przed ciężkim wyborem. Podzczas pozaru kliniki jedna z ważniejszych postaci zostaje ranna.

1×23 Let Her Go

Matt jest zmuszony współpracować z Voightem. Shay jest podekscytowana przyszłym macierzyństwem. Bar „U Molly” ma swoje wielkie otwarcie.

1×24 A Hell of a Ride

Shay niestety nie udaje się zajść w ciążę. Remiza dostaje zgłoszenie do pożaru, który wybuchł w więzieniu. Herrmannowi rodzi się syn. Matt nie może sobie poradzić ze śmiercią Hallie. Mills nie dostaje się do ekipy Severide’a.

 

Jeden Komentarz

Bobby  23 lutego, 2014

Dajcie odcinki coby obejrzeć a nie ich suche opisy! :p

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany aby napisać komentarz.